Trip Straddie a Gold Coast - 3. část

středa 21. března 2018


Konečně je tu třetí a poslední díl ze série článků o našem cestování s rodinkou po Austrálii. V minulém článku jsme skončili v Newcastle u našich známých Katky a Martina, kde jsme přespali a ráno vyrazili směr zpět do Brisbane. Po cestě jsme se ale ještě zastavili na Byron Bay, o kterým už jsem Vám článek psala, tak to trošku přeskočím. Další dny jsme navštívili také Gold Coast, Noosu, centrum našeho Brissy, ale o tom všem už taky víte z předchozích článků, takže jsem se rozhodla psát hlavně o místě, kde jsme ještě nikdy nebyli a to je Stradbroke Island!


Tentokrát se k nám připojil i náš slovenský spolubydlící Janko a s plně obsazeným autem jsme ráno vyrazili do přístavu, kde jsme se nalodili na trajekt (ferry) a odsud cestovali asi hodinku do přístavu Dunwich na North Stradbroke Island. Cesta nás bavila, neboť na palubě byla kavárna, kde jsme si dali naši oblíbenou kávičku, na níž byl i tenhle roztomilej nápis: „I love Straddie“. Ty jejich zdrobněliny jsou prostě cute (rozuměj roztomilý :D pro neangličtináře). Avšak nejen to nás potěšilo, ale také ta možnost pohodlně se usadit ke stolku jako v kavárně, akorát na lodi a s úplně božím výhledem.Když jsme se i s autem vylodili, pokračovali jsme z přístavu Dunwich asi 3,5 km k „Brown Lake“, no a od té chvíle jsme věděli, že tenhle ostrov milujeme. Nikde nikdo, nádherný bílý písek a jezero obklopené stromy známými jako „Tea Tree“, takže si asi dovedete představit tu vůni nejen kolem jezera, ale i v něm. Dokonce i zbarvení vody připomínalo čaj. Později jsem se dozvěděla, že místní znalci považují vodu za natolik čistou, že ji dokonce pijí :).
Tak jsme se tam pěkně počvachtali, někteří zaplavali na druhý břeh a zpět a poté pokračovali na pláž, ani už nevím jak se jmenovala, ale dělali jsme tam blbosti, užívali si toho,  že jsme tam sami se sebou, široko daleko nikdo, jen my v nádherné, čisté přírodě...


Následně jsme se vydali k dalšímu jezeru, pro změnu zvanému „Blue Lake“. Byl docela pařák, tudíž byla cesta trošku náročnější, ale vše jsme bez problému zvládli a v cíli se za odměnu osvěžili koupačkou. Voda byla nádherně čistá, modrá a byli jsme tam sami, což já vždycky oceňuju nejvíc.

Dalším cílem naší cesty byl druhý nejsevernější cíp, na východní části ostrova: „Point Lookout“, kam jsme jeli také rybařit. Cestou jsme se ještě zastavili u místního rybáře, který provozoval i rybářskou prodejnu, abychom nakoupili nějakou návnadu. Pán byl super, ochotně poradil a řekl nám tipy kde a jak chytat. Došli jsme krásnou pěší stezkou k zálivu, který stál opravdu za to! Proč? Už od první chvíle co jsme tohle místo objevili, jsme ze skály pozorovali mořský želvy (karety), jak se vynořují, aby se nadechli. Bylo jich tam tolik!
Pamatuju si, jak jsem byla nadšená ze své první mořské želvy ve volné přírodě, kterou jsme viděli v Thajsku a to byla jen jedna. Teď jsme jich za tu dobu viděli beze srandy aspoň 30! Ale to není vše, ještě jsem nikdy nezažila, že bych z jednoho místa mohla pozorovat mořský želvy, delfíny, žraloky a manty! Ano, tohle vše jsme viděli na jednom spotu během pár hodin. Nádhera, super zážitek. Ještě bych si přála se s těma mantama potápět, tak příště. Rozhodně se tam ještě chystáme, protože je tam obrovská spousta dalších krás k vidění a na to jeden den prostě nestačí!!!

Delfíni

Manta

Rybaření pod dozorem želvy

Taťka s Jankem na tomhle místě chytli celkem 4 ryby, z čehož 3 jsme si odnesli domů na večeři. Straddie, nás všechny moc okouzlil, ta nádherná příroda, spousta zvířat, klokanů a ten klid bez lidí to bylo prostě něco úžasnýho.
Před odjezdem jsme ještě s Fíkem a Denčou zaskočili na pláž, kde jsme opět byli sami a pak už bohužel domů. Příště jedem na dýl! Byl to po velrybách asi nejhezčí zážitek z Austrálie. Už se těšíme na další cesty, ostrovy a poznatky z týhle nádherný země!!!

Další dny jsme pak byli ještě v Brisbane, na Gold Coast na pláži a vyzkoušet Paddle boards. Ano, už se blížíme k surfingu :D Byla to paráda, dokonce jsme to i ustáli, až na taťku, kterej se otáčel a hledal Denču a nejednou zmizel :D Tak jsme se smáli, ale statečně se vysoukal zpátky a jel dál. Byl to fajn relax a cvik na rovnováhu a zpevnění těla :D.

Tak doufám, že se Vám článek líbil, určitě dejte vědět a mějte se krásně. Zase u příštího článku, zdar! <3

Okomentovat

Latest Instagrams

© Wild Sirius. Design by Fearne.