Glass House Mountains & wallabies

úterý 1. srpna 2017

V neděli jsme se ráno vzbudili nebývale brzy a já jsem to zřejmě brala jako znamení a prohlásila: „pojďme na výlet do hor“. Neváhali jsme dlouho, našli trasu, přichystali oběd s sebou a vyrazili směr vlaková zastávka. Koupili jsme si lístky a už jsme si to štrádovali hodinku dvacet na místo. Vystoupili jsme, nadechli se z plných plic čerstvého vzduchu a vyrazili do ulic tamního městečka. Vypadalo to spíš jako taková klidná vesnička. Všude kolem množství stromů a přírody, tak jsme se tam cítili moc dobře. V tu chvíli už jsme věděli, že naše rozhodnutí odstěhovat se mimo city centre je na místě. Nejen, že ušetříme za nájem, ale hlavně budeme obklopení přírodou, po čemž jsme vždycky tak nějak toužili. Ale o tom později. Prošli jsme obydlenou částí, kde jsme po cestě sezobli divoké passion fruit (naše oblíbené) dokonce i různé odrůdy a moc jsme si pochutnali. Ovoce bylo prohřátý sluníčkem a my to v té chuti úplně cítili. Poté jsme se ocitli na počátku jedné ze stezek vedoucí k vrcholku hory. Cesta byla pohodová, i když pro některé dost náročná, ale my kondiční mástři jsme to zvládli s přehledem :). Na vrcholku nás čekala vysloužená odměna. Překrásný výhled na Glass House Mountains!


Takhle špičatý vrcholky jsem teda ještě neviděla, bylo to fascinující… Udělali jsme několik snímků na památku, dali si oběd, odpočinuli si a pokračovali zpět. Z kopce je to vždycky horší. Jinak jsme cestou viděli miniaturní ptáčky pojídající nektar. Červeno-černý Scarlet honeyeater, krásnýho modrýho motýla a taky u vody modrýho ledňáčka. Bohužel, jsou ty potvory tak rychlý a plachý, že se mi ani jednoho z nich nepodařilo kvalitně vyfotit. Co jsme ale zachytili, bylo hnízdo okřídlených mravenců, kteří se to rozhodli zakempit v keři na nejlepším foto spotu. To mě samozřejmě nemohlo odradit, a tak jsem se asi na půl minuty stala terčem útoku těchto teritoriálních potvor :D. Jak jsme byli zpocení, tak nám lítali ve vlasech, sedali na čelo a bzučeli u uší. Nic příjemnýho. Vtipný ale bylo pozorovat lidi, co ještě nevěděli, že tam jsou. Vyběhla tam nějaká holka a za vteřinu jen slyšíme: „What the fuck is that? Fuck, fuck. What´s this? ÁÁÁÁÁÁ“! Tak sebou šila, že div neslítla dolů :D. Tak máme zase o jeden zážitek víc a moc jsme si to užili.

V zajetí okřídlených mravenců


No a o dva dny později jsme se odstěhovali do Rochedale South v Brisbane. Asi 20 minut autem od centra. Filda má konečně super práci, která ho moc baví (dělá dřevený podlahy) a jeho spolupracovník, který mu dal tuhle možnost, je Slovák Marian, u kterého teď dočasně bydlíme. Má to tu moc hezký…a je moc milej…Fík pečlivé trénuje jízdu nalevo a dneska jel dokonce dvakrát v Toyotě ECHO, kterou nám taky půjčil Marian. Jeli jsme se podívat na Chinese Temple kousek odsud. Nádherný jezero, plno ptáků, kačen, potápek, ale hlavně klokanů! Konečně jsem se s nimi mohla zblízka seznámit :). Jsou to nejvíc roztomilí wallabies! Několik z nich mělo ve vaku miminka a bylo to nepopsatelně krásný, sledovat je ve volné přírodě. S mládětem nás pustili tak na tři metry k sobě, pak už odskakovali, ale bez mláděte až na půl metru. S miminkem  ve vaku


To byl pro mě největší zážitek…Ještě tu koalu! :D Mějte se krásně!

Okomentovat

Latest Instagrams

© Wild Sirius. Design by Fearne.