Art

sobota 1. července 2017

Tak, tenhle ten článek se chystám napsat už hooodně dlouho, ale pořád jsem se k němu nějak nemohla odhodlat…Všichni studenti pochopí, proč jsem se k němu teď (s radostí) dokopala  - díky prokrastinaci. V takových chvílích člověka začne bavit i uklízení.  Měla bych totiž psát tu nekonečnou esej do školy. Ale never mind…co bych pro Vás neudělala :). Už je tomu poměrně dávno, co jsme přijeli poprvé do Brisbane a neměli jsme celý dny co dělat. Teda měli a dělali, ale nebyly to takový ty povinnosti jako chození do práce či do školy. V tom čase jsme měli tohle obří městečko prolezlý skrz na skrz do okruhu cca jedné i dvou hodin pěšky od našeho bývalýho bydliště. Jedno z těch krásných míst byla i galerie moderního umění – GOMA. 
Šli jsme tam jen tak na blind v domnění, že si to tam projdeme max. za půl hoďky a pak šup někam výletit. Ale opak byl pravdou, tak se nám tam zalíbilo, že jsme tam zůstali snad 3 hodiny a pak jsme se tam i vraceli. Galerii je možné navštívit zdarma, což je celkem neuvěřitelný, vzhledem k tomu, co je tam vše k vidění. Pokud tam někdy půjdete, nezapomeňte si vzít foťák, protože se tam smí i fotit a mohou tak vzniknout Vaše umělecký díla. Bylo tam toho tak moc a všecko tak pěkný a zajímavý, že vypíchnu jen to, co mi přišlo opravdu nej. 
Galerie má 3 patra. V jednom z nich jsme odbočili do separované místnosti. Lišila se od ostatních v tom, že byla oddělená takovou záclonou z kovových řetízků přes celý futra až na zem. Ozývaly se z ní zajímavé zvuky a my vůbec netušili, o co jde. Pak k nám přišla paní, podala nám příručku s informacemi, řekla nám, že fotit jedině bez blesku a chovat se klidně a tiše. Z toho jsem pochopila, že tam nejspíš bude něco živého. Na příručce byly popsány různé druhy zebřiček a k tomu fotky a místa výskytu. Ale když jsem vkročila dovnitř, vyrazilo mi to dech! Čekala jsem chudáčky v malých klíckách, ale oni si tam volně poletovali po celé obrovské místnosti a byli „volní“ žádný klece. Při letu míjeli naše hlavy, koupali se, stavěli hnízda, posedávali na větvích z věšáků na košile a bylo to úchvatný! Sledovali jsme jejich přirozený chování. Bylo jich tolik a každý jiný, krásně barevní. 

Dále byli k vidění různý 3D obrazy, sochy, obří skluzavka ze třetího patra až dolů, sugar spin (cukrová vata) všude po zdech opět z 3. patra až do přízemí. Hra světla a kouře, filmy, pozůstatky, moderní fotografie, obraz vytvořený ohněm...
No a pak taky ta obří dáma v posteli, ta Vám povím, byla hodně vyladěná. Zkoukla jsem ji úplně zblízka a ta dámička měla každej záhyb na kůži, každou vrásku, pór, řasu, chlup, lesk a jiskru v oku, vlasy, obočí, loket, nehty tak dokonale autentický, že se dalo jen těžko uvěřit, že jde o figurínu. GOMA je prostě vyřáděníčko pro umělce a taky pro ty, kteří se o umění zajímají…Okomentovat

Latest Instagrams

© Wild Sirius. Design by Fearne.