Setkání s šamanem

neděle 26. března 2017

Vždycky jsem si přála setkat se s nějakým dobrým šamanem. Ne s takovým tím komerčním podvodníkem, ale s opravdovým šamanem, kterej prostě ví! A přání se splnilo. Přišlo to tak nějak samo. Někdo šamana zmínil a já jsem reagovala asi takhle: „Cože? Šaman? Kde? Kdy? Jdeme!“. No šli jsme… 


Cesta byla dost zajímavá. Sjeli jsme ze silnice a pokračovali takovou divočejší přírodou, pořád hlouběji a hlouběji. Představovala jsem si, kde to asi může být, že bude žít v nějaké skromné chýši postavené z přírodního materiálu, někde uprostřed lesa, že tam bude žít sám podobně jako mnich, ve skromných dlouhých šatech. Když jsme dorazili na místo, byla jsem plná očekávání, měla jsem husí kůži, nepopsatelnej pocit, jako by se kolem mě dělo něco nadpřirozenýho, vyššího a neuvěřitelně jsem se těšila. Bylo to prostě ve vzduchu. Došli jsme do jeho příbytku, byl to takový otevřený prostorný dvorek, skromný, s betonovým maličkatým domečkem, kde šaman se svou početnou rodinkou žil. 


Žila tam s ním hromada dětí a další lidičkové. Všichni členové rodiny. Seděli na dvorku před domkem, na zemi, společně se slepičkama, který byly naprosto klidný a později vedle nás usnuly. Vypadali, že nic moc nevlastní, a přesto byli šťastní, usmívali se. 


To je ono, štěstí totiž není v těch materiálních věcech, ale v tom, jestli jsme zdraví, jestli se máme rádi a jak se o sebe staráme, abychom byli zdraví – fyzicky i psychicky, jaký lidi kolem sebe máme apod. Pak jsem konečně spatřila šamana! Byl prostě skvělej! Měl na sobě jen kraťasy, a turban na hlavě. Usadil nás, dal nám kávu a omluvil se za nepořádek. Jako šaman, prý totiž nemůže uklízet. Musí nechat všechny věci, tak jak jsou, aby tím neodehnal dobré duchy. Uklízí se jen jednou za čas, v určitou dobu, kdy je to podle šamanské tradice vhodné. Následně začal bubnovat na bongo, bylo to moc fajn, rytmický. Do toho zpívali a chtěli, abychom tancovali. Má to navodit příjemnou atmosféru a otevřít naše srdce, duše a duchy, aby do nás mohl nahlédnout a taky komunikovat s duchy. Tak zjistí, co se o nás dá říct a zároveň zodpovědět naše dotazy. My jsme moc netančili, ale zato jsme se hodně smáli, takže jsme i tak veselou atmosféru navodili. Během toho nám šaman nabídl i arak (pálenku z cukrové palmy), ve které byla naložená spousta léčivých bylin. Tak jsme se dali, zahřála nás a mohli jsme začít. Bylo nás tam šest a jako první si vybral mě :). Nějak jsem to věděla. Prostě mi něco říkalo, že to budu já. Stejně jako když se mi jednu noc zdálo, že je na Bali zemětřesení, a pak jsem ráno zjistila, že bylo na Filipínách a odpoledne jsem se dozvěděla, že opravdu bylo i na Bali, akorát v jiným městě. Přišlo mi to opravdu neuvěřitelný. Ten pocit. Nejsem vědma? :D Takže šaman začal u mě. Byla jsem z toho trochu nervózní, protože jsem na rozdíl od ostatních, co byli po mě, nevěděla, co mám čekat. Nejprve mi vykládat něco o mě. Řekl, že jsem moc chytrá, že nikdy nemám problém s penězi, nemám málo ani moc, prostě tak akorát, abych byla spokojená. Jsem prý hodná a někdy trošku žárlivá. Nemám se bát žádných rozhodnutí a podnikání, protože se mi prý vždycky daří, ve všem co si zvolím. Teď je ze mě celkem čerstvá bloggerka, takže slyšíte to, jo? Budu dobrá prostě! :D. 


Když jsem se ptala na studium, řekl, že bych měla být doktorka, tak jsem řekla, že to už asi nestihnu :D. Ale slovo „léčitel“ má mnoho významů a pro mě to určitě nemá význam klasickýho doktora, ale spíš léčitele, který pomáhá lidem, zvířatům nebo jako psychická podpora apod. Léčitel duší a bytostí, který to zrovna potřebují. Tak bych to viděla já. Už jsem takhle pár lidem pomohla a měla jsem z toho moc dobrej pocit. A myslím, že to tak i myslel. Měli jsme překladatele, protože šaman mluví jen indonésky, takže to nebylo úplně doslovný. Šaman vždycky mluvil půl hodiny a pak nám to náš (ale vážně úžasnej kamarád) překladatel shrnul jednou větou :D. Na co nezapomenu, jsou šamanovy gesta, třeba když napodoboval, jak mě Filip pusinkuje a jak mě má rád. Nebo když ukazoval, jak to chlapi mají s „romantikou“ a jak jsou na tom ve svým věků s pevností :D. Sranda. Každopádně šaman mluvil pravdivě, sedělo to na nás skoro všechno. Nemůže říkat budoucnost, ale říká vždy, co zrovna vidí. Taky si nemůže stříhat vlasy, už to trvá asi 17 let. Má je zapletený do dredů a smotaný šátkem do turbanu. 


Léčí bolesti hlavy, neplodnost, špatně operovaný ramena, deprese a další. Jsou na něj moc dobrý ohlasy. Stačí jen věřit a otevřít se :). S nádherným a asi prvním pocitem tohoto druhu, jsme se odebrali domů a následující dny bylo všechno naprosto skvělý. Je kouzelnej! Děkujeme, Šamane.

3 komentáře

 1. Evi, myslim te ten saman dobre odhadl. Ty tvoje clanky jsou moc fajn, dobre se ctou a vyzaruje z nich zvlastni klid a pohoda.O.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju Oli, to jsem ráda a těší mě, že z nich vyzařuje to, co má :)

   Vymazat
 2. Evi, můžu se zeptat, kde toho šamana najdeme? Jsme zrovna na Bali a taky jsem po tom vždycky toužila :)
  Díky
  Denisa

  OdpovědětVymazat

Latest Instagrams

© Wild Sirius. Design by Fearne.