Thajsko - země kontrastů

pondělí 6. února 2017

Za dobu co jsem pobývala v Thajsku, jsem zjistila, že je to země, ve které se opravdu nikdy nenudíte. Pořád se tu něco děje a vše je tu jinak, než jsme zvyklí z Evropy. Nedodržují se tu skoro žádná pravidla, která jsou u nás samozřejmostí.

  • Části Thajska – už jen Thajsko samo o sobě je kontrast. Úplně chudé čtvrtě s prostými lidmi, kteří nevlastní téměř nic vs. turisty narvaná, překonzumovaná města a jiné oblíbené turistické destinace. Opakem je pak nádherná nedotčená příroda bez lidí, kterou je díky davům turistů (hlavně v sezóně), čím dál větší problém najít. Vidět pralesy, zvířata, řeky, stromy a všechny ty neuvěřitelné scenérie je ale opravdová radost! 

  • Doprava - každej si jede jak se mu zachce a nehody nejsou :D. Prostě bez problému. Auta, autobusy, taxíky, tuk tuky, skútry, kola, chodci a další účastníci dopravy se řídí jen podle vlastních pravidel. „Teď jedu já, tak uhni"Nikdo nic neřeší, pohodička. Je to takovej nenásilnej systém, kterej prostě funguje!
  • Lidé – většina lidí v Thajsku je naprosto zlatá! Jsou to nejmilejší, nejlaskavější, nejvděčnější, nejskromnější a nejusměvavější bytosti, které jsem kdy potkala. Navíc jsou zruční, schopní a moc šikovní. Na druhou stranu je možné se tady setkat i s pěkným idiotem. Z mojí zkušenosti jsou to hlavně „businessmani", kterým jde jen o prachy a už tak trochu zapomněli na svou lidskost. Jakmile seš holt bílá, máš smůlu a máš hned o dost vyšší ceny, ale nesmíš se nechat a umět v tom chodit :).
  • Den a noc – stejný místo může vypadat úplně jinak ve dne a v noci. A to hlavně v turistických oblastech jako je třeba Bangkok, Phuket atd. Ve dne ti slušní lidé prodávají na trzích jídlo, pití, oblečení apod. a večer? Vidíš jen obrovský davy lidí, kteří paří, do toho tě všichni lákají za ženskýma, chlapama, ladyboyema a nevím čím vším…obrovský davy lidí a nekončící noční život.
  • Ceny - liší se podle sezóny, místa, schopnosti smlouvat, podle ochoty prodejců ke smlouvání atd. No, faktorů je hodně, ale myslím, že se to dají ceny ve většině případů přizpůsobit očekávání každého z nás. Někdo si potrpí na luxus a utratí obrovský množství peněz za ubytovaní, který je sice krásný, ale třeba já si spíš potrpím na zážitky, takže víc vrážím peníze do radostí a ne do luxusu, či extra drahého ubytování, když tam většinou chodím stejně jen přespat. Občas si něco takového dopřeji taky, ale to spíše v případě, že jsem na jednom místě delší dobu, což většinou nejsem, protože toho chci procestovat co nejvíc :).

Okomentovat

Latest Instagrams

© Wild Sirius. Design by Fearne.