VOLÁNÍ DIVOČINY

čtvrtek 9. února 2017


Jak jsem již zmiňovala, Thajsko má mnoho tváří a každý si v něm může najít to „své“. Já jsem si tu oblíbila mnoho věcí, ale to, co se mi na Thajsku líbí asi nejvíc je příroda. Když se mi podaří najít místo, kde nejsou žádní nebo jen málo turistů, cítím se jako v ráji. Jedno z takových míst jsem navštívila před 2 lety a navštívila jsem ho i tentokrát a opět to stálo za to! Nádherný prales, ve kterým nám zase bylo tak fajn… Ráno vyrážíme v 7 ráno na trek. Stezka se skládá z 8 pointů a potom je ještě jedna cesta z jiného konce, asi 4 – 5 pointů. Takže celkem cca 13. Celý se to podle mě za jeden den nedá stihnout, to jen v případě, že byste valili jako blázni a nestíhali tak nasávat tu dokonalou atmosféru. My jsme toho ušli celkem dost. Když jsem tu byla minule, z důvodu sesuvů půdy byly otevřené jen myslím 3 pointy. Od 5. pointu to začíná být pořádná divočina. Cesty už nejsou tolik vyšlapané, terén je náročnější a nepotkáte žádný lidi (nebo aspoň my jsme nepotkali). Možná je to částečně taky tím, že jsme vyráželi na 5. point už docela pozdě a ostatní už by se nestihli vrátit za světla. A to nechceš, spát mezi slonama, pumama, pavoukama a nevím čím vším, když na to nejseš absolutně vybavená. Navíc se to ani nesmí, rozhodně ne bez průvodce. Celou dobu jsme šli pohodičku, ale k 7. pointu, což byl krásnej vodopád uprostřed pralesa s úplně čistou lagunou, jsme tak tak stihli dojít, abychom byli zpět za světla. Nakonec jsme to ale stihli i s rezervou, protože jsme nasadili takový tempo, že jsme ten čas úplně předběhli.


No a teď co jsme to vlastně viděli za krásy že… Takže stromy? Nádhera! Obří, kořeny větší než člověk, stromy rozdělený na patra, liány, vše porostlý fresh greenem. Na stromech Bromélie, palmy. Všude kolem neuvěřitelný a hodně hlasitý zvuky, který opravdu berou dech! Ptáci zpívají nádherný písničky a ten čerstvej vzduch!


Viděli jsme ještěrky, obřího pavouka, opičky – makaky, gibony (i se zlatým mládětem), ptáky, kukačku Koel, drozda šáma, obří pulce, rosničku, ryby, klíště velký jak koruna (nekecám a to nebylo napitý…ugly!) atd. atd. určitě jsem zapomněla na 1000 dalších. No a jak jsem minule neměla ani jednu pijavici, tak tentokrát jsem jich měla asi 5, z toho jednu jsem musela odcucnout a zahodit. Mňamička :D U pijavic je zajimavý to, že když se připijou a sají krev, vpouští do tebe zároveň látku, která krev ředí, aby se jim líp pila a tím pádem z toho pak krvácíš ještě hodinu a to nezastavíš ani blood stopem :D. Byla to užásná a nezapomenutelná cesta!
Další den jsme vyrazili na skútrech neuvěřitelně překrásnou krajinou národního parku k jezerům, který jsem si už od minulé návštěvy Thajska, přála moc vidět. Měla jsem tuhle scénu dlouho na ploše počítače a nejednou jsem se úplně před stejným obrázkem tří mogotů vystupujících z jezera ocitla a bylo to kupodivu ještě krásnější než na té fotce z netu! Celý výlet byl zážitek, už jen ta cesta. Posuďte sami…


Okomentovat

Latest Instagrams

© Wild Sirius. Design by Fearne.