Thajská kuchyně

sobota 18. února 2017

Thajská kuchyně je velmi pestrá a rozmanitá. K přípravě pokrmů se využívají čerstvé suroviny, zelenina, maso – nejčastěji drůbeží a vepřové, mořské plody. Základem většiny jídel je rýže. Nejčastěji klasická bílá rýže, popř. jasmínová či tmavé odrůdy. Konzumuje se vařená, lepivá nebo smažená. Všechny způsoby jsou moc dobré. Dále se často jako příloha konzumují například rýžové nudle. Thajské jídlo je typické svou ostrostí, rychlou přípravou za vysokých teplot a rozmanitostí chutí. K přípravě se používá hlavně chilli, zázvor, kurkuma, citronové listy, lemon grass, cibule, česnek, curry, skořice, koriandr, muškátový oříšek, kokos, rybí, sojová, sladko-kyselá omáčka apod. Thajci hodně konzumují i vydatné polévky s nudlemi, masem a zeleninou. Vynikající… Když jsem tu byla poprvé, docela mě překvapilo, že jí Thajci tolik masa. Maso je součástí téměř všech pokrmů. Vegetariáni to tu nemají lehký. Dle mého názoru se nejlépe najíte na pouličních trzích. Koneckonců Thajsko je jimi proslulé. Byla jsem už i v mnoha restauracích, ale trhy mě vždy přesvědčily mnohem víc. Hlavně kvůli tomu kouzlu, které tam je. 


Obrovský výběr všech možných pochutin, za výborné ceny, vše čerstvé a moc moc dobré! Další plus je, že můžete sledovat, jak to vše připravují a to je zážitek sám o sobě. Za thajské národní jídlo je považováno „Pad thai“, což jsou rýžové nudle s vajíčkem, zeleninou, krevetami nebo jiným masem, ořechy, chilli atd. Výborný! 


Dále ananas plněný smaženou rýží s kousky ananasu, zeleniny, masa či mořských plodů a rozinek. Moc dobrá a zajímavá nasládlá chuť. 


A ještě jedna sice Japonská specialita, ale teda výborná, spousta rozmanitých druhů , který jsem u nás ani neviděla a hlavně, 1 kousek za 7 Kč :D SUSHI!


Ze sladkých dobrot je nejčastější banán na mnoho způsobů: vařený v kokosovém mléce, smažený, flambovaný atd. Dále palačinky, koblihy, zmrzlina - smažená, frozen a jiné dezerty. Thajská kuchyně je prostě boží! Všechno co si dám, tak mi zaručeně chutná. A moc! Takže se vůbec nebojím ochutnávat nové a nové dobroty, protože to vždy dopadne báječně! Opravdu, třeba 1 ze 100 jídel mi nechutná. Všechno je navíc čerstvé, lehké a zdravé. Prostě TOP! 


To stejné platí i u nápojů. Freshe z nejčerstvějšího a nejzralejšího tropického ovoce, káva a čaj - teplé i studené, alko drinky a pivo (Chang (=slon ), Singha, LEO…). Jedno lepší jak druhý :).  


Okomentovat

Latest Instagrams

© Wild Sirius. Design by Fearne.