Křišťálový ráj

pondělí 13. února 2017

Na tyto ostrovy jsem se chtěla jet potápět opravdu moc, netušila jsem však, jak je komplikované se na ně dostat. Jedná se totiž o národní park, ve kterém se nedá přespat, jen na určitém místě po dohodě se správou NP. Je zde pouze dvacet bungalovů a nějaké stany. Není tedy jednoduché si to domluvit. Na ostrovy se dá také vyplout pouze ze tří oblastí, takže je nutný se do nich nejdřív dostat. My jeli z Phuketu a cesta trvala asi 3 hodiny. Ostrovy jsou totiž poměrně daleko od pevniny. Dalším způsobem, jak ostrovy navštívit na víc dní, je pronajmout si loď s možností přespání, což už je dražší varianta. Nakonec jsme se rozhodili zůstat na ostrovech jen 1 den a večer jet zpět. Musím říct, že příroda, kterou jsme tam viděli, byla opravdu dech beroucí. Je to nejkrásnější lokalita na potápění v Thajsku a patří do top 10 na světě. Voda byla úplně průzračná a křišťálově čistá. Takovou jsem asi nikdy neviděla. 


Pod hladinou se skrývalo neuvěřitelný množství ryb nejrozmanitějších druhů a barev, korálů a viděli jsme taky želvu, kterou jsem si tak moc přála vidět, karetu pravou. Ryby byly pestrobarevný, obří, byli tam i hrdinové z Nema, podvodní unicorn (jednorožec) xD a taky obří muréna asi 1,5m s hlavou v průměru 25 cm. Navštívili jsme 4 ostrůvky, všude kolem byly nádherný kamenitý útvary a jeden obzvlášť s obrovským kamenem trčícím na vrcholu skály. Písek byl úplně bílý, jemňoučký jako činčila (říká Filda :D) a scenérie byly opravdu úchvatný.

Najdi murénuBýt tam sami, cítím se jako v ráji. Tyto ostrovy však mají i odvrácenou tvář, která je trochu smutnější. Vůbec jsem nečekala, že se o ostrovech tolik ví. Je tu sice omezené množství lodí, které za den může ostrovy navštívit, ale to množství není zrovna malý (bohužel). Lidí tam teda bylo opravdu moc. Protože jsme všichni pluli v menších lodích, bylo to v pohodě, neboť každý plul svým tempem, pak se někde zastavilo na potápění z lodi a tam už lidí tolik nebylo, rozprostřeli se. Ale když se vyloďovalo na pláži, tak to byl celkem nářez. Hlavně mě asi nikdy nepřestanou udivovat bezohlední hloupí lidi (blbci turisti), kteří v tak krásné už vzácné čisté přírodě, odhazují odpadky/plasty do vody, když mají možnost to vyhodit na lodi nebo i mimo ni. To je fakt zrůdnost. Část se asi vyplavuje odjinud, ale stejně je to všechno v moři, kde to být nemá. Když jsme se pak potápěli z pláže v té nádherné čisté vodě, zase jsem narazila na několik plastových sáčků a obalů ve vodě. Úplně mi to trhalo srdce, když jsem viděla ty nádherný tvorečky ve vodě. A zase jsem se zamýšlela nad lidma, proč jsou tak bezohlední ignoranti. Vždycky si ale říkám, že je určitě i velká spousta lidí, kteří jsou na správné cestě a přírodě pomáhají. Během potápění jsem několik odpadků z moře sesbírala a ostatní mi na to řekli: „No jo, ale stejně to nemá smysl, podívej kolik tam toho je.“ Ale to je podle mě špatnej přístup, protože kdyby každej udělal to co já, tak je to vysbíraný za jeden den. A ostatní se nad tím hned zamysleli a dali mi za pravdu. Takhle je potřeba přemýšlet. Nevymýšlet důvody proč ne, ale proč ano. Ale i přes odvrácenou tvář se mi na ostrovech moc moc líbilo. Viděla jsem nejkrásnější podmořský krásy a okolí bylo taky úžasný! Parádní zážitek! Okomentovat

Latest Instagrams

© Wild Sirius. Design by Fearne.